До 2020 року в Україні знизять смертність на дорогах на 30%

У результаті дорожньо-транспортних пригод в Україні щодня гине близько 11 людей - вдвічі більше людей, ніж в країнах Європейського Союзу, а більшість ДТП з тяжкими наслідками виникає через перевищення швидкості, не облаштованість пішохідних переходів, небезпечність перехресть, керування у стані алкогольного сп’яніння. Тому, ще у квітні, Кабмін схвалив Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

Основною метою Державної програми є:
  • зниження рівня смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод щонайменше на 30 % до 2020 року
  • зниження ступеня тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод для учасників дорожнього руху
  • зменшення соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму
  • запровадження ефективної системи управління безпекою дорожнього руху для забезпечення захисту життя та здоров’я населення.
Змістом Державної програми заплановано заходи в 4 ключових сферах – 4Е: інфраструктура (Engineering), просвіта (Education), нагляд і контроль (Enforcement), невідкладна допомога (Emergency).
Важливе місце у Державній програмі займають заходи невідкладної допомоги, на які планується виділити 1,8 млрд гривень.
У Державній програмі також передбачені освітні та просвітницькі заходи. Раніше соціальна реклама була уривчаста, фрагментарна, і немасштабна та не мала належного соціального ефекту. Міжнародний досвід свідчить, що реклама повинна йти скоординовано різними каналами, і має бути масована, переконлива і наполеглива – на кшталт того, яку рекламу ми бачимо.
Найближчими часом планують розробити понад десяток таких масованих кампаній – безпека руху і безпечна поведінка буде у всіх на вустах і в думках. Ключові меседжі – розумна швидкість, ремені безпеки, відмова від поєднання алкоголю і керування автомобілем та обов’язкове використання дитячих автокрісел безпеки.

Джерело: Міністерство Інфраструктури України

Comments are closed.