Коли потрібно міняти зимову гуму на колесах

Зимова гума, на відміну від літньої, м'якша. Так при температурі вище +10 зимові шини починають гірше працювати через сильний перегрів від сонця і від теплого асфальту. Гума стає м'якшою і швидше стирається малюнок протектора. Більше того, шипована гума в теплу погоду на мокрому асфальті подовжує гальмівний шлях.

Коли міняти гуму?

Головним критерієм для сезонної зміни шин є температура повітря. Оптимальною для заміни літньої гуми на зимову є температура на рівні 5 градусів тепла. При цьому вас не повинно бентежити, що вдень повітря може прогрітися і до +10, адже нічні заморозки – нормальне явище для осені.

При цьому фахівці рекомендують міняти шини на літні, коли середньодобова температура перевалила позначку 5-7 градусів тепла.

Чи варто оновити покришки?

Ще одне важливе питання, яке виникає при сезонній заміні гуми: чи варто оновлювати покришки.

Так, за ГОСТом, при проведенні техогляду, висота малюнка протектора шин у легкових автомобілів повинна бути не менше 1,6 мм (на літніх). У той же час експерти рекомендують міняти гуму на нову, коли протектор на літніх покришках стерся до 2 мм, а на зимових – до 4 мм.

Разом з тим, експерти з безпеки не рекомендують купувати "всесезонку". Такі шини поступаються за споживчими якостями влітку літній гумі, а взимку – зимовій.

Джерело: ukr.segodnya.ua

Comments are closed.