Квадроцикли: особливості та безпека

Чотириколісний мотоцикли чудово підходить для їзди по різній місцевості: пустелі, горах, лісистій і рівнинній місцевостях. Квадроцикли використовуються мисливцями, лісничими, які роз'їжджають на них по своїх угіддях. А також їх давно встигли полюбити рибаки, адже це зручний засіб для пересування від водойми до будинку і навпаки.
По місту, на жаль, в нинішніх умовах на них не покатаєшся, але от на закритих майданчиках і автодромах, завжди будь ласка. Нерідко квадроцикли використовуються в зонах відпочинку та парках атракціонів.
Купити квадроцикл можна під будь-який вік. Навіть дитина, якій виповнилося 6-7 років може сміливо кататися на такій техніці. Але, по правді кажучи, дітям поки підійде іграшковий транспортний засіб, який може розвивати швидкість максимум до 20 кілометрів на годину.
Квадроцикли також користуються особливою популярністю не тільки в пустельній місцевості, але і в туристичних містах. Наприклад, якщо ви приїхали на острів Крит, то, щоб відчути всю романтику всього острова, то зовсім необов'язково брати в оренду звичні авто, коли цілком можна присвятити час прогулянці на квадроциклі.
Коли ви сідаєте на квадроцикл, вам необхідно мати спеціальне захисне обмундирування. Зазвичай це головний шолом, чоботи, рукавички, окуляри і спеціальний одяг.
Шоломи для квадроцикла: основні види
Перш ніж вибирати шолом для квадроцикла, потрібно визначитися з його основними різновидами. Їх можна класифікувати на три основні групи за ступенем захисту голови.
Відкриті шоломи - це найдешевший, легкий і компактний варіант, що забезпечує найменший захист. Якщо розглядати конструктивність такого шолома, можна помітити явний недолік - відсутність захисту нижньої частини обличчя. Шоломи відкритого типу підійдуть початківцям, які не мають наміру брати участь в екстримальних заїздах і змаганнях.
На відміну від відкритих, кросові шоломи захищають обличчя значно краще. Для цього у них є достатньо потужна дуга. А ось наявність візору для кросових шоломів - це велика рідкість. Найчастіше вони використовуються разом зі спеціальними окулярами. До речі, при вертикальній посадці очі райдера будуть відмінно захищені спеціальним протисонячних козирком.
Власникам шосейних мотоциклів найкраще підійдуть повністю закриті шоломи. Вони здатні забезпечити найкращий захист при їзді на високій швидкості. Однак в умовах бездоріжжя закритий шолом значно поступається кросовому через погану вентиляцію. Також в закритих шоломах відсутня можливість оперативного очищення візору від бруду.
Ще існують дитячі та зимові шоломи. Що стосується перших, то від дорослих вони відрізняються тільки розмірами. Ну а зимові шоломи більше призначені для їзди на снігоходах. Вони мають краще утеплення і у них підігрівається визор.
Як правильно вибрати шолом для квадроцикла
Перед покупкою шолом обов`язково потрібно приміряти. Він повинен максимально щільно облягати голову, не завдаючи при цьому ніяких незручностей. Також слід особливу увагу приділити перевірці кріплення системи. В ідеалі шолом повинен надійно утримуватися на голові, але при цьому не завдавати дискомфорт при тривалій шкарпетці.
Шоломи для квадроциклів можуть бути виготовлені з пластмасових або композитних матеріалів. Якщо говорити про перші, то вони дешевші і досить масивні. Їх зовнішнє покриття зазвичай зроблене з термопластика або полікарбонату. Набагато краще придбати шолом, покриття якого складається з вуглепластика, скловолокна і арамида. Такі моделі з композитних матеріалів набагато легше, тонше і надійніше своїх пластмасових «побратимів». Але і вартість у них досить-таки висока.
Властивості матеріалів, з яких виготовляються шоломи, з часом втрачають свої властивості. Так що на клеймо з датою виготовлення обов`язково потрібно звертати увагу. Після закінчення терміну придатності шолом для квадроцикла вже не буде відповідати всім вимогам безпеки. Правда, знайти таке клейм з датою можна тільки на брендових моделях від відомих виробників.

Джерело

Comments are closed.