Львів експериментально запровадить нові дорожні знаки

Нові навчальні заклади, реконструкція доріг, мережа велодоріжок та щораз більше електромобілів, – Львів поступово перетворюється на розвинуте європейське місто.  Поряд із цим державні стандарти щодо організації дорожнього руху залишились практично без змін, що не сприяє підвищенню рівня безпеки. Тому з ініціативи кампанії «Львів – безпечне місто» місто експериментально запроваджує дорожні знаки, приязні до містян.
«Діти на переході», «Місце для паркування автомобілів батьків з дітьми» та нові спеціальні знаки для велодоріжок, – ці та інші експериментальні таблички вже невдовзі львів’яни побачать на вулицях міста. За таке рішення під час сесії проголосували депутати Львівської міської ради.
«Це інформативні знаки, які допоможуть зробити дороги безпечнішими для містян.  Проаналізувавши наявні в Європі, ми обрали ті практики з різних країн, які можна застосувати саме в Україні, і сьогодні ми проголосували за розміщення цих експериментальних знаків у Львові», –  розповів Ігор Корончевський, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч».
Спеціальну пропозицію для Львова розробили активісти кампанії «Львів – безпечне місто», ініціативи «Місто, дружнє для дітей», Управління транспорту ЛМР та «Tesla Club Ukraine».
«В Україні існує державний стандарт ДСТУ 4100, який регламентує дорожні знаки. Ми вже пропонували зміни до цього стандарту з конкретним переліком знаків, проте відповіді досі не отримали. Тому ми запроваджуємо експериментальні дорожні знаки у Львові», – розповідає Костянтин Баранюк, представник Управління транспорту Львівської міськради.
Які нові позначення будуть у Львові?
  1. Експериментальний знак ЛЕ001 «Діти на переході»
ава Встановлюється під знаком 5.35.1 «Пішохідний перехід», яким постійно користуються діти (біля шкіл). Такий дорожній знак використовують у Польщі.
  1. Експериментальний знак ЛЕ002 «Місце для паркування автомобілів батьків з дітьми»
вапвап Встановлюється на місцях, призначених для паркування автомобілів, в яких батьки везуть дітей-немовлят. На цих паркомісцях можна наносити аналогічну розмітку. Аналог такого знаку використовують в Австрії.
  1. Експериментальні таблички ЛЕ003 – ЛЕ008 «Напрямок руху на велодоріжці»
ЛЕ003

ЛЕ003

ЛЕ004

ЛЕ004

ЛЕ003 та ЛЕ004 – таблички до знаку 1.34 для попередження водія про напрямок руху на велодоріжці, до перетину з якою він наближається.
ЛЕ005

ЛЕ005

ЛЕ006

ЛЕ006

        ЛЕ005 – табличка до знаку 1.34 для попередження водія про двосторонній напрямок руху на велодоріжці, до перетину з якою він наближається. ЛЕ006 – встановлюється під наказовими знаками 4.12, 4.14 тощо та інформує велосипедистів, що велодоріжка має односторонній рух.
ЛЕ007

ЛЕ007

ЛЕ008

ЛЕ008

ЛЕ007 – встановлюється під наказовими знаками 4.12, 4.14 тощо та інформує велосипедистів, що велодоріжка має двосторонній рух. ЛЕ008 – забороняє в’їзд велосипедистів на велодоріжку з одностороннім рухом. Ці знаки, аналоги яких є у Німеччині,  розроблені активістами спеціально для Львова.
  1. Експериментальна табличка ЛЕ009 «Вид небезпеки»
впвап Встановлюється під дорожніми знаками 1.39 «Інші небезпеки» та 1.41 «Місце концентрації дорожньо-транспортних пригод» та інформує водіїв щодо причин виникнення аварійних ситуацій. Табличка, аналог якої використовують у Польщі, розроблена активістами спеціально для Львова.
  1. Експериментальні таблички ЛЕ010 «Для електромобілів» та ЛЕ011 «Крім електромобілів»
ЛЕ010

ЛЕ010

ЛЕ011

ЛЕ011

ЛЕ010 – інформує, що знак, під яким встановлено цю табличку, поширюється лише на автомобілі, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння. ЛЕ011 – інформує, що знак, під яким встановлено цю табличку, не поширюється на автомобілі, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння.
  1. Експериментальний знак ЛЕ012 «Станція зарядки електромобілів»
вапвапа Інформує водіїв про наявність електрозарядної станції для електромобілів.
  1. Експериментальні знаки ЛЕ013 – ЛЕ015 «Станція заправки/зарядки транспортних засобів»
drhtrdtt
Інформують про наявність на автозаправних станціях станції для зарядки електромобіля.
  1. Експериментальний знак ЛЕ016 «Місце для розвантаження»
gfhfg Позначає місце, де може зупинитись вантажний фургон, виключно на час, необхідний для розвантаження/завантаження. Цей знак може застосовуватись разом із розміткою 1.10.2 білого кольору.

Comments are closed.