Маленькі роверисти: як діткам кататися безпечно

Катання на велосипеді – одне з улюблених занять дітей, яке допомагає їм зміцнювати здоров’я й підтримувати гарну фізичну форму. Як тільки діти впевнено почуватимуться на велосипеді, вони захочуть їздити все далі та швидше, тому, перш ніж це сталось, вам необхідно витратити час на те, щоб навчити їх усіх правил безпеки, які допоможуть дітям відповідально ставитись до свого катання.

Чи знаєте ви, що:

 • Діти не готові самостійно пересуватись по шосе, безпечно їздити у школу або кататись під час відпочинку до того часу, доки не пройдуть відповідну підготовку й перевірку знання правил дорожнього руху, а також доки впевнено не продемонструють батькам свої навички й розуміння поведінки на дорозі.
 • Деякі діти думають, що катаються дуже повільно та спокійно, і нехтують такими засобами безпеки, як велосипедний шолом, носіння якого значно знижує ризик черепно-мозкових травм.

Поради про безпеку дитини на велосипеді

Немовлята й малюки до трьох років

Звісно, такі крихітки ще не готові до самостійного катання, проте деякі батьки беруть їх із собою під час поїздок на велосипеді.

 • Дитячі велосипедні сидіння. Є цілий ряд дитячих сидінь, які ви можете придбати для немовлят і дітей молодшого віку. Такі сидіння необхідно купувати тільки в надійних постачальників, вироби яких сертифіковані й відповідають новітнім стандартам безпеки.
 • Велосипедний шолом стане серйозним захистом вашої дитини, якщо ви потрапите в аварію.
 • Безпека дорожнього руху. Зрозуміло, що, якщо ви їдете за всіма правилами уважно й обережно, а також носите одяг, що відбиває світло, ваш малюк буде у значно більшій безпеці у своєму дитячому сидінні.
 • Практика в безпечних місцях. Додаткова вага на вашому велосипеді може змінити його керованість. Тому, перш ніж виїжджати на дорогу з пожвавленим рухом, потренуйтеся справлятися з новою вагою велосипеда на спокійних ділянках. Це також допоможе вашій дитині звикнути до шолома й дитячого крісла.

Діти 5–7-и років: перший велосипед

У віці п’яти років багато дітей починають кататись на триколісному велосипеді або навіть на двоколісному, як правило, зі стабілізаторами. Вони вчаться балансувати, але все ще можуть легко впасти.

 • Велосипедні шоломи обов’язкові для всіх дітей, і для малюків у дитячих сидіннях також. Якщо дорослі самі будуть надягати велосипедні шоломи й таким чином подавати дітям позитивний приклад, їм буде легше полюбити «круті шоломи, як у батьків».
 • Практика в безпечних місцях. Уся сім’я може чудово провести час, катаючись у таких безпечних місцях, як парки, навколишні стежки й сади, де діти можуть отримати практичні навички катання, поки не подорослішають і не будуть готові їздити по дорозі.

Діти 7–10-ти років: самостійне катання в безпечних місцях

Діти цього віку намагаються розширити межі своїх можливостей і тому прагнуть їздити далі й швидше. Вони все ще занадто малі для поїздок по шосе, але якщо їх проінструктувати відповідним чином, вони можуть самостійно насолоджуватись катанням у безпечних місцях. Проконтролюйте, щоб кожного разу, відправляючись кататись, дитина вдягала велосипедний шолом.

Діти, починаючи з 11-ти років: упевнена їзда на велосипеді

Багато дітей у цьому віці хочуть їздити на велосипеді у школу або вийти покататись на велосипеді із друзями. Незважаючи на те що вони вже можуть їздити по дорозі, діти повинні бути належним чином підготовлені, щоб упоратися з можливими ризиками.

 • Велосипед, за станом якого стежать, – безпечний велосипед! Перевірка шин, гальм і наявності пошкоджень є обов’язком кожного велосипедиста. Якщо ви здійснюєте ці перевірки разом з дитиною, то можете навчити її розпізнавати можливі проблеми й вирішувати їх.
 • Носіння одягу сигнальних кольорів (яскраво лимонного або помаранчевого) для їзди вдень, а також одягу зі смугами, що відбивають світло, для їзди у вечірній і нічний час може не всім здатися стильним, зате знижує ризик того, що вас не помітить автомобіль, що проїжджає поруч. Навіть у денний час легше помітити куртку яскравого кольору. Переконайтеся, що водії завжди зможуть помітити вашу дитину завдяки яскравому одягу.
 • Не варто забувати і про небезпеку, яку можуть нести самі велосипедисти. Розкажіть дитині про ризики на дорозі, тротуарі та в парку, які виходять від велосипедистів, особливо якщо вони порушують правила руху або їздять по алеях, де гуляють зовсім маленькі діти.

Роксоляна Совицька

Comments are closed.