Навіщо велосипедисту шолом і чи обов’язково його одягати

Фото: Pinterest

Цілковитій безпеці їзди на велосипеді не може гарантувати навіть надітий на голову велосипедний шолом. Але він точно знизить ризик отримання серйозної травми голови.
З настанням теплих літніх днів на дорогах з`являються велосипедисти. Дорослі і діти з великим задоволенням крутять педалі. Зустрічний вітер, відчуття швидкості і свободи однаково привертають велолюбителів різного віку.
Шолом для їзди на велосипеді не обов`язковий, але бажаний. Шолом при ударах і падіннях захищає велосипедиста. Він знижує ймовірність черепно-мозкових травм на 63-88%.
Їздити на велосипеді по дорогах дитина може з 14 років, при цьому обов`язкова наявність прав і бажані засоби захисту: шолом і спеціальні окуляри. Якщо пояснити все небезпеки російських доріг, можна з легкістю переконати дитину користуватися необхідним.
Як вибирати шолом
Вибір моделі індивідуальний, завжди потрібно враховувати, наскільки зручно в шоломі дитині або дорослому. Шолом повинен щільно сидіти на голові велосипедиста, бути застебнутим.
Він складається з міцного корпусу, матеріалу, який гасить силу удару і м`яких вставок всередині. Розрахована конструкція на одне сильне падіння або удар головою. Після цього шолом, як правило, тріскається, і його потрібно міняти на новий.
Деякі моделі можна використовувати після першого удару, але тріщини збільшать ймовірність отримання серйозних травм. Для їзди в місті звичайному велосипедисту досить придбати шосейний шолом.
«Кошик» підходить для їзди на основних трасах, для більш жорсткого варіанту потрібно купувати «казанок». Правильно вибрати шолом для їзди на велосипеді допоможуть продавці-консультанти магазинів спортивного інвентарю і досвідчені любителі роверів.

Джерело

Comments are closed.