Не більше 70-и і права на 2 роки: нові правила дорожнього руху

Віднедавна всі, хто вирішить стати водієм, отримає посвідчення за новими правилами. Уряд вніс зміни у Положення «Про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами». Тепер посвідчення водія, видане вперше, буде дійсним протягом двох років із дня його видачі. А впродовж цього терміну водії-новачки повинні їздити, не перевищуючи швидкість 70 кілометрів на годину.
Після того, як термін водійського посвідчення мине, водієві доведеться обміняти його на нове. Посвідчення видадуть лише за умови, що особа протягом дії першого водійського посвідчення вчинила не більше двох адміністративних правопорушень дорожнього руху. Хто вчинив три і більше порушень правил дорожнього руху, для поновлення свого посвідчення буде знову складати іспит на знання ПДР, практичний іспит водіння та проходити медогляд.
Термін дії водійського посвідчення після обміну становить 30 років.
Якщо водій отримав іншу категорію, його водійське посвідчення підлягає обміну. Якщо посвідчення видане вперше і потрібно змінити категорію – термін дії нового посвідчення буде аналогічний терміну дії посвідчення водія виданого вперше. Тобто 2 роки.
Іще з 1 січня 2018 року вступають в дію оновлені Правила дорожнього руху. Від того дня в населених пунктах рух транспортних засобів дозволений зі швидкістю не більше 50 кілометрів за годину.

Автори: Ілля Карташев та Володимир Вовк

Comments are closed.