Пані Олександра – «Жовтий добродій», що йде за позитивом!

В місті вже понад два роки існує та успішно розвивається ініціатива з безпеки дорожнього руху від кампанії «Безпечне місто». Акція «Жовтий добродій» полягає у тому, що активісти в жовтих плащах з «льодяником» у руках переводять через найбільш небезпечні ділянки дороги дітей, які прямують до школи чи зі школи.
«Lollipop lady» - це є звична практика в країнах Європи. В Штатах проект провадять з 50-х років: дорослі в яскраво-жовтому одязі та зі спеціальним сигналом у руках упродовж години до початку уроків зупиняють потік автомобілів і переводять школярів через дорогу.
У Львові є близько тридцяти шкіл, які розташовані поблизу доріг з високим трафіком руху. Дорослі активісти, львів’яни, приходять до школи задовго до початку уроків. Їхня місія – зупинити потік машин і допомогти дітям безпечно перейти дорогу.
Вже два роки пані Олександра працює «Жовтим добродієм» на вулиці Княгині Ольги біля «Аквапарку». На цій ділянці надзвичайно складний трафік. Поруч є одразу дві школи - №2 та №36.
«Деякі діти, і навіть дорослі, дуже бояться переходити дорогу. Машини, трамваї їдуть з усіх боків. Іноді біля переходу збирається від 25 до 50 пішоходів! Деякі зовсім маленькі дітки навіть кажуть «Машина, почекай!». А деякі дітки дуже бояться, коли переходять дорогу, а машини починають сигналити. Я би ввела таку програму для усіх, хто отримує водійське посвідчення – дві години постояти вранці біля школи і спробувати робити те, що й я. Впевнена, тоді б водії зовсім інакше поводилися на дорозі», - розповідає пані Олександра.
За два роки роботи «Жовтим добродієм» пані Олександра стала улюбленицею серед мешканців свого району. Каже, що люди дуже привітні, завжди вітаються, дякують. Трапляється різне, але, здебільшого, водії теж дуже позитивно відгукуються про таку ініціативу. Розповідає, що навіть на свято Миколая дітки приносили їй цукерки,а напередодні свята 8 березня, один водій навіть подарував шоколадку!
«Я йду туди за позитивом! Я відчуваю себе відповідальною за безпеку цих дітей, дуже переживаю за них. Знаєте, любити треба не тільки своїх дітей та внуків, любити треба усіх діток, і допомагати їм, чим можеш», - каже пані Олександра.
У вільний час жінка із великим задоволенням відвідує театр, отримує задоволення від оперного співу. Також цікавиться літературою, зараз із захопленням читає романи Лесі Романчук. А ще пані Олександра має власний квітник біля балкону. З трепетом та любов’ю піклується про кожну квітку на грядці.
Зараз у Львові діє 20 «жовтих добродіїв», які позначені на спеціальній карті. Ще 7 пішохідних переходів потребують осіб, які допомагатимуть діткам. Тож охочих долучитись до команди «Жовтих добродіїв» просимо зголошуватись за телефонами: (032) 297-1000 або (067) 208-09-88.
Перелік адрес, на які потрібні «Жовті добродії»:
вул. Комаринця, 2 (бічна вул. Героїв Майдану) № 50 ім. А.С.Макаренка
вул. Личаківська, 171;  СЗШ № 63
вул. В.Симоненка;   НВК ім. Симоненка
вул. Замарстинівська, 11;  СЗШ № 87
вул. Роксоляни, 35;
вул. Мазепи, 31;  Школа № 30
Дорога Кривчицька/

Comments are closed.