Поради як завести авто в сильний мороз

Як завести машину в мороз, щоб вранці не спізнитися на роботу? Адже не секрет, що з приходом холодів у автовласників з’являються певні складнощі з експлуатацією автомобіля. Холодний салон і замерзлі стекла стають провісниками серйозних проблем, а в сильний мороз до того ж ускладнюється ще й запуск двигуна. Існує кілька простих прийомів, що дозволяють завести машину в мороз.
Послідовність дій при запуску двигуна взимку, незалежно від того дизель чи бензин, повинна бути наступною:
• Попередньо розігрійте акумулятор, так як це збільшить шанси на запуск мотора. Для цього можна, наприклад, протягом 20-30 секунд поморгати дальнім світлом фар.
• Увімкніть запалювання. Якщо у вас машина з інжектором, то потрібно почекати кілька секунд, поки бензонасос накачає паливо.
• Якщо ви їздите на авто з карбюратором без автоматичного підсосу повітря, то не забудьте витягнути ручку повітряної заслінки (“підсмоктування”).
• В автомобілях з механічною КПП, перед тим як завести мотор необхідно вичавити педаль зчеплення, щоб відключити від двигуна замерзлу трансмісію. У машинах з АКПП (коробкою-автомат) цей крок, природно, пропускаємо.
• Спробуйте завести автомобіль. Включати стартер потрібно секунд на 10-15, не довше, так як він може перегрітися. Повторити спробу можна буде не раніше, чим через 1 хвилину.
• Якщо стартер крутиться нормально, але машина не завелася після 2-3 спроб, то спробуйте вичавити педаль газу, після чого спробуйте завестися знову.
• Якщо стартер не крутиться, то причина, швидше за все, криється в розрядженому акумуляторі (найчастіше) або в самому стартері (набагато рідше).
Автомобіль в технічно справному стані і з повністю зарядженої акумуляторної батареї, після виконання перерахованих вище кроків, повинен завестися навіть у сильний мороз.
На автомобілі з дизельним двигуном причиною того, що на перший погляд справна машина не хоче заводитися, може виявитися несправність свічок напруження. Справа в тому, що індикатор на панелі приладів свідчить лише про їх включення, але він не може визначити, працюють всі свічки чи ні.
Як завести машину якщо сів акумулятор
У мороз значно складніше буде завести машину, якщо сів акумулятор. Справа в тому, що при низьких температурах ємність автомобільної акумуляторної батареї знижується в кілька разів, і їй стає важче прокрутити колінвал завмерлого двигуна.
Тому, якщо акумулятор сів повністю, то завести машину можна наступними способами:
• Попросіть кого-небудь “прикурити” ваш автомобіль від іншої машини або акумулятора.
• Якщо у вас машина з механічною коробкою передач, то можна спробувати завести її з буксира або “з штовхача”. Тільки майте на увазі, що на обмерзлій дорозі робити це категорично заборонено, так як ви просто не зможете зупинитися.
• Акумулятор можна зарядити (як правильно заряджати акумулятор), а краще – замінити на новий.
У тому випадку, якщо акумулятор сів НЕ повністю, а лише трохи розрядився (стартер “мляво”, але крутить), то йому можна трохи допомогти:
- підігріти піддон картера двигуна, наприклад, електричної грубкою або паяльною лампою (пам’ятаєте, що це небезпечно!),
- направити тепле повітря на паливний фільтр (особливо актуально для дизелів),
- зарядити акумулятор або підключити пусковий пристрій.
Звичайно, простіше буде це зробити при наявності гаража з електрикою. Але безвихідних ситуацій не буває, тому проявляйте кмітливість і у вас все обов’язково вийде.
Чому буває важко заводити машину в мороз?
Існує чимало причин, прямо або побічно ускладнюють запуск мотора автомобіля в мороз. Серед них найбільш поширені такі:
Слабкий акумулятор
У морозну погоду основне навантаження при запуску машини лягає на акумуляторну батарею. Низька температура уповільнює хімічні процеси, що відбуваються всередині АКБ, отже, і потужність акумулятора замерзлого падає.
Тому, щоб у сильний мороз завести машину без проблем, батарею краще буде зняти на ніч і поставити її в тепле місце (підвал, передпокій, комору).
Проблеми зі свічками запалювання
Бензинові двигуни можуть погано заводитися з-за проблем зі свічками запалювання. Нагар, пробитий ізолятор, збагачена паливна суміш призводять до того, що свічка не видає іскру або іскра занадто слабка.
Від нагару можна позбутися прожарювання електродів свічки в полум’я газової плити, або ж за допомогою чищення дрібним наждачним папером.
Повітря в паливній системі
Поява повітря до системи живлення автомобіля призводить до серйозних перебоїв в роботі машини. Особливо це проявляється при спробах завести холодний двигун: мотор спочатку намагається завестися, але потім глохне, видаючи окремі “спалаху”.
Якщо в паливній системі є прозорі шланги, то через них можна буде побачити, не переміщаються всередині них бульбашки повітря. Причиною цієї несправності може стати тріснутий шланг або втрата герметичності в гумових ущільненнях.
Надмірно загусло моторне масло
Однією з причин, що не дозволяють легко завести машину взимку, є надмірне загустіння моторного масла. Густе масло додає складнощів при запуску двигуна в мороз.
Підвищення в’язкості моторного масла відбувається зазвичай з двох причин:
• Використання масла не того типу.
• Перевищення терміну служби.
Оптимально буде провести заміну масла в двигуні ще до настання сильних морозів. Також в залежності від кліматичних умов кожного регіону необхідно правильно вибирати в’язкість і тип моторного масла.
Поганий бензин або дизельне паливо
Проблеми з паливом в зимовий час виникають як у власників бензинових машин, так і у водіїв з дизельними моторами. Причому якщо розбавлений бензин загрожує появою конденсату в паливній системі, то для дизелів актуальною проблемою взимку є освіта парафіну.
Ці  поради можуть допомогти завести машину в мороз. Але пам’ятайте, що запуск двигуна при дуже низьких температурах супроводжується підвищеним зносом деталей і вузлів. Тому при наявності альтернативи поїздці на особистому авто, краще скористатися іншим способом пересування.

Джерело: www.avtosovet.com.ua

Comments are closed.