Пристебнись – прості речі рятують життя

Не важливо, чи водій ти, чи пасажир, використовувати паски безпеки у авто – твій обов’язок. Оскільки паски безпеки є найбільш ефективним засобом безпеки дорожнього руху для запобігання смертності і травматизму, їх застосування обов’язкове згідно із законодавством.
Водій і пасажир на передньому сидінні повинні бути пристебнуті. Це ж стосується пасажирів на задніх сидіннях. Діти до 12 років повинні обов’язково сидіти в дитячому кріслі або бустері, відповідно до їхньої ваги та віку. Також можна використовувати триточковий дитячий ремінь безпеки.
Тисячі людей, мабуть, вважають, що у них є імунітет перед законами фізики. Однак це не правильно. Коли авто рухається, його пасажири та водій також перебувають у русі всередині нього. У тому разі, коли автомобіль зупиняється під час зіткнення, за інерцією, всі пасажири будуть продовжувати рухатися, поки щось їх не зупинить.
Паски безпеки були розроблені для того, щоб зупинити рух пасажирів всередині транспортного засобу, запобігаючи травми в результаті удару об приладову панель, а також викиду через лобове скло.
Паски безпеки зроблені зі спеціального матеріалу, відмінними характеристиками яких є міцність і можливість так розтягуватися, щоб вберегти пасажира від раптового зіткнення, згладжуючи ефект удару.
Можна подумати, що з існуванням інших автомобільних заходів безпеки, ремені безпеки вже застаріли. Але доведено, що вони як і раніше виконують найбільш важливу функцію захищеності в транспортних засобах. Насправді, в той час як подушки безпеки підвищують ефективність ременів на цілих 40%, самі по собі вони не так ефективні. З усіх аварій, пов’язаних з автомобільними смертями, за оцінками понад 60% людей не були пристебнуті.
Діти не люблять сидіти у своїх автомобільних сидіннях, коли вони маленькі. Заохочуйте ваших дітей, щоб вони використовували дитячий ремінь безпеки. Покажіть їм, що мама і тато пристібаються самі, тому вони повинні робити те ж саме.
Застосування паска безпеки може врятувати ваше життя, але тільки в тому випадку, якщо ви користуєтеся ним правильно. Ремінь повинен йти через плече, не під рукою. Якщо під час аварії плечовий ремінь був пристебнутий не правильно, це може призвести до травми ребер або ран ваших внутрішніх органів. Поясний ремінь повинен лежати низько над стегнами, а не на животі.
Не дозволяйте собі, або тим, хто опинився поруч з Вами в автомобілі, стати ще однією одиницею у сумній статистиці ДТП. Використовуйте паски безпеки і нагадуйте про це своїм друзям, навіть якщо ви просто переїжджаєте з однієї стоянки на іншу.

Comments are closed.