Що робити, якщо замерзли замки в машині?

Кожен водій рано чи пізно стикається з такою проблемою. Особливо часто замки в машині замерзають після мийки (якщо їх не висушують і не обробляють належним чином) або після тривалої стоянки на морозі при підвищеній вологості повітря.
Варто мати на увазі, що центральний замок в машині на морозі може не відкриватися не тільки тому, що він замерз, але і через розрядженого акумулятора. А часто в сильний мороз можуть бути присутні обидві ці причини.
В залежності від температури повітря і, відповідно, ступеня замерзання замків автомобіля, існує кілька ефективних способів відкрити двері і потрапити в салон машини.
При слабкому морозі (до – 3 °C):
Відкрити замерзлий замок можна спробувати, зігнувши долоню в трубочку, приставивши її до замку, і подихавши в нього.
Якщо перший спосіб не допоміг, тоді нагрійте ключ над запальничкою і, вставивши в замок, спробуйте обережно провернути його і відкрити машину.
При середньому морозі (до – 10 °C):
Сходіть додому, наберіть в пляшку гарячої води і обдайте їй замок. Швидше за все, після цього він відкриється, але автомобіль в обов’язковому порядку потрібно буде висушити, або обробити личинку і нутрощі замку вологовитісняючим складом, інакше вода в ньому замерзне знову.
При сильному морозі (до – 30 °C):
Залийте шприцом в замерзлий замок машини медичний спирт. Чистий спирт розчиняє лід, при цьому активно виділяючи тепло. Неспроста зимові омивають рідини роблять на основі спиртів. Але незамерзаючу рідину заливати в замки не варто – ізопропиловий спирт досить агресивний, до того ж в автомобільних рідинах він розведений водою.
Використовуйте для відкривання замків машини брелок-розморожувач або спеціальний аерозоль типу «Рідкий ключ».
Не намагайтеся при відкриванні замерзлого замку провертати ключ силою! Тим більше не застосовуйте для цього плоскогубці або інші допоміжні засоби, так як з їх допомогою ви швидше зламаєте ключ, що відкриває двері або багажник машини.
Також не варто заливати в замки рідини на основі гасу, з допомогою яких відкручують гайки, так як вони гігроскопічні (вбирають вологу). Але якщо ви все ж застосували, то після цього обов’язково обробіть замки вологовитісняючим мастилом.
Щоб замки і двері в машині не замерзали, слід дотримуватися кількох простих правил:
Якщо замки в машині замерзають регулярно, постарайтеся їх просушити. Для цього потрібно на кілька годин поставити автомобіль в теплий бокс або на підземну стоянку, і почекати поки вся волога випарується.
Якщо замок відтанув, а двері машини відкриватися відмовляється, значить, вона примерзла. Щоб не відірвати ручки і ущільнювач, двері треба не тягнути на себе, а штовхати назад – від себе. Натискаючи на дверцята машини, ви деформуєте гуму ущільнювача, лід при цьому кришиться і перестає блокувати вхід.
Наступного разу, коли будете очищати машину від снігу, не забудьте пройтися щіткою з водійських дверей зверху і знизу. В іншому випадку сніг потрапить всередину, розтане, а потім замерзне.
Щоб двері машини не примерзли, наприклад, після миття, гумки ущільнювача в обов’язковому порядку потрібно витерти насухо і змастити водовідштовхувальним рідиною. Або можете на кілька хвилин відкрити двері і багажник, тоді зайва волога або випарується, або замерзне.
Щоб скло в машині не обмерзали, перед нічною автостоянкою салон потрібно провітрювати. У разі замерзання вікон, якщо вони оснащені електричними склопідйомниками, не намагайтеся їх відкривати. Спершу прогрійте салон, інакше висока вірогідність пошкодження мотора склопідіймача. Коли вікно відтане, його можна буде відкрити і обробити силіконовим мастилом.
Для зниження рівня вологості в салоні автомобіля, можна покласти під ноги товсту газету. Газета буде вбирати воду, рівень вологості стане менше, і нічого в машині примерзати не буде.

Джерело: www.avtosovet.com.ua

Comments are closed.