Що робити, якщо “запотівають” вікна у машині

Однією з головних умов безпечного водіння є хороша видимість. Особливо актуальним цей параметр стає в осінньо-зимовий період міжсезоння, коли темрява наступає швидко, а опади ще більше погіршують огляд. Саме в цей час активно запотівають вікна в автомобілі — що робити з такою проблемою розповімо у цій статті.

Чому потіють вікна у машині?

Чому запотівають вікна в машині зсередини пояснити досить просто. Салон автомобіля нагрівається за рахунок працюючого двигуна, системи опалення, пасажирів та водія. Температура навколишнього середовища набагато нижче, і тому на холодних вікнах конденсується вода, що не тільки обмежує видимість, але і постійно відволікає водія на протирання ганчіркою і знижує його уважність.

Отже, волога у салоні автомобіля з’являється:

    • з вулиці разом  з взуттям, одягом під час сильного дощу;
  • від дихання людини – чим більше пасажирів, тим сильніше конденсується пара;
  • від пасажира в стані алкогольного сп’яніння, бо пари спирту містять багато води;
  • через систему опалення – піч при вентилюванні салону заносить вологе вуличне повітря всередину.

Як боротися?

Видалення зайвої вологи з салону

Регулярно доглядати за машиною набагато простіше, ніж протирати вікна автомобіля від запотівання протягом їзди. До того ж, підвищена вологість може бути причиною виникнення корозії, неприємних запахів, цвілі та інших шкідливих мікроорганізмів. Постійно тримайте салон авто в чистоті, особливо у «вологі» сезони. Регулярно провітрюйте і просушуйте машину, стежте за чистотою і сухістю килимків. в салоні часто прибирайте.

Не зайвим буде перед посадкою обтрусити взуття від снігу та води у протекторах. Як альтернативу можна використовувати килимки з гуми, що перешкоджають виходу води за борти, а накопичену вологу можна просто вилити. Видаляйте сніг з грат повітрозабірника, адже при включенні опалення він може потрапити всередину машини. Прибирайте ожеледь зі скла, а в зимовий час використовуйте для його очищення незамерзаючу рідину.

Перед початком руху добре прогрівайте та провітрюйте автомобіль, не створюйте різких перепадів температури. Якщо навіть при невеликому дощі всередині машини стає волого – перевірте герметичність ущільнювачів. Не зберігайте в салоні мокрі ганчірки для прибирання, краще їх прибрати в багажник або моторний відсік. Легко справляється з вологою добре просушений паперовий пакет із сіллю, його можна тримати під сидінням.

Налаштування вентиляційних систем автомобіля

Режим обдування вікон і дефлектори є у будь-якому авто. Як тільки запотівання почалося, слід направити потік теплого повітря на скло і при цьому трохи збільшити температуру. При наявності кондиціонера ви впораєтеся з вологим повітрям за лічені хвилини, досить включити режим зовнішньої циркуляції. Якщо система не справляється з прогріванням і сушкою повітря, слід перевірити її фільтр – можливо, він не встигає висихати або вийшов з ладу. Якщо транспортний засіб не обладнано кондиціонером, то на допомогу прийде пічка та свіже повітря. Увімкніть опалення і прочиніть вікна для виходу повітря підвищеної вологості.

Використовуйте антизапотівач для вікон автомобілів

Хімічна промисловість виробляє велику кількість засобів різного характеру і вартості: серветки, аерозолі, рідини, мастики, спреї. Принцип їх дії базується на зміні поверхневого натягу води: рідина накопичується і у вигляді крапель скочується зі скла, де конденсується у вигляді прозорої плівки, що не перешкоджає огляду. Такі засоби наносять тільки на чисте і сухе скло, з часом процедуру необхідно повторювати. З великого асортименту виберіть засіб, що підходить вам по фінансах, по ефективності і по запаху. Найдорожчу засоби – це мастики, вони довго тримаються на поверхнях і повільно витрачаються. Але пам’ятайте, що такі оброблені вікна протирати не можна – ефект зникне.

Використовуйте народний засіб від запотівання вікон автомобіля

Проблема зайвої вологи турбує автомобілістів вже не одне покоління і  винайшли спеціальні склади, що забезпечують хорошу видимість. Один з найбільш простих і популярних засобів – це розчин з 10 частин спирту і 1 частини гліцерину. При використанні тільки одного гліцерину, скло стане жирним і вночі буде видно розводи, що погіршують видимість. Добре допомагають і звичайні газети (потрібно натерти ними скло), в друкарській фарбі яких містяться речовини, що створюють захисну плівку. Ще один підручний засіб – звичайний сигаретний тютюн.

Довговічне і кардинальне вирішення питання – це наклейка антизапотіваючої плівки

Подібні матеріали застосовуються в оптичних приладах, мотоциклетних шоломах, торговому обладнанні, банних аксесуарах. Технологія її нанесення аналогічна тонуючій плівці, тому краще довірити процедуру фахівцям.

Перевірка вентиляційних отворів та опалювального обладнання

Слідкуйте за своїм залізним конем. Надмірне запотівання може бути наслідком серйозних поломок. Іноді під час кузовного ремонту вентиляційні отвори, передбачені конструкторами, заливаються фарбою і природне кондиціонування салону не відбувається. Перевірте пропускну здатність клапанів і повітроводів, попередньо дізнавшись їх розташування, приберіть зайві речі. У машинах з кондиціонером можуть бути забиті зливні отвори, в них застоюється вода. Чистка все виправляє. Навіть, пари з несправної системи охолодження можуть потрапляти в салон, викликаючи сильне запотівання. При такій поломці рекомендується звернутися на СТО.

Джерело: www.avtoblog.in.ua

Comments are closed.