Що відволікає водія за кермом

Фото: The Ink Grid

З кожним роком автомобілі вдосконалюють, щоби зменшити кількість аварій. Проте така еволюції оминає водіїв. У дослідженні британських вчених взяли участь 3500 учасників, які добровільно надягли на себе датчики, а їхні машини були обладнані камерами. За час експерименту вони "побували" у понад 1600 аваріях: від незначних, до дуже небезпечних.
То що ж  є найчастішими причинами аварій?  На що не варто відволікатися за кермом автомобіля? З’ясувалося, що наносити макіяж безпечніше, ніж розмовляти по телефону. Та все ж краще пам’ятати про безпеку і все необхідне робити до того, як сідати у машину.
Вченні зазначають, що перебування дитини в автомобілі добре впливає на водія. Він більш зосереджений та водить акуратніше.
А гнів, плач, напруженість…? Не варто сідати за кермо у такому стані. Негативні емоції збільшують ймовірність нещасного випадку на 98%. Щоб опанувати себе, вчені радять слухати музику, яка подобається.
А що ж найчастіше відволікає водіїв у Львові? Телефон, негативні емоції чи попутники? За результатами опитування, 60% львів'ян відволікаються на телефон, 28% водіїв у Львові заважає стрес, напруженість, гнів і 12% львівських водіїв відволікають люди, які перебігають дорогу у недозволеному місці*.
Уникаймо цих факторів. Пам’ятаймо про безпеку на дорозі, аби вберегти себе та інших!

Зоряна Яцишин

*опитування проводив автор

Comments are closed.