Синоптики застерігають: 20 березня на дорогах ожеледиця

Львівський регіональний центр з гідрометеорології інформує, що завтра, 20 березня, у Львові на дорогах ожеледиця. В горах Львівської області 20-21 березня збережеться значна снiголавинна небезпека (3 рiвень).

Так, 20 березня у Львові буде хмарно, часом сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-східний з переходом на північно-західний, 7 – 12 м/с. Температура повітря вночі 8 – 10° морозу, вдень 1 – 3° морозу.
21 березня хмарно з проясненнями. Часом невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 9 – 14 м/с. Температура повітря вночі  9 – 14° морозу, вдень 0 – 5° морозу.
22 березня – хмарно з проясненнями. Без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі  11 – 16° морозу, вдень від 1° морозу до 4º тепла.
Техніка безпеки в ожеледь для водіїв.
– при сильних снігопадах та ожеледі слід, по можливості, користуватися громадським транспортом, щоб муніципальні служби міста вільно могли розчищати дороги від снігу і льоду, та щоб не утворювалися корки на дорогах, які значно уповільнюють рух абсолютно будь-якого міського транспорту.
– перед виїздом слід уважно оглянути свій автомобіль на справність (гальма і гуму на шинах в першу чергу). Пам'ятайте, що взимку на літній гумі їздити небезпечно.
– при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ, потрібно обов'язково знизити швидкість до мінімуму.
– слід дотримуватися безпечної дистанції між іншими транспортними засобами
– при необхідності – вмикати габаритні вогні або протитуманні ліхтарі.
– з особливою обережністю слід рухатися по мостам та естакадах.
– намагайтеся уникати ризикованих маневрів на дорозі, щоб уникнути аварійних ситуацій на слизькій дорозі і вберегти себе та інших учасників руху від травм.
рекомендується утриматися від подорожей і переїздів на далекі відстані.
Техніка безпеки в ожеледь для пішоходів.
– пішоходам рекомендується рухатися по тротуарах з особливою обережністю, обходити лід, дивитися під ноги.
– дорогу переходити тільки у встановлених для цього місцях – на спеціальних пішохідних переходах різного типу (втім, це правило відноситься до будь-якої погоди).
– не слід швидко бігти, адже можна послизнутися і впасти: ходити слід акуратно і спокійно, а переходити дорогу тільки на зелене світло світлофору.
– при ходьбі ноги краще розслабити і трохи зігнути в колінах, ступати при цьому потрібно на всю підошву.
– не тримати руки в кишенях, тому що це погіршує можливість утримати рівновагу, до того ж падіння в такій позі збільшує ризик отримати важкі травми при падінні.
– рекомендується обходити металеві кришки каналізаційних люків, тому що дуже часто вони покриваються в холод льодом.
– будьте обачні навіть на тротуарі, адже в ожеледь автомобіль може занести з дороги і на пішохідну територію.
Пам’ятайте, що виявити перелом у дитини може тільки рентген, тому при найменшій підозрі на травму потрібно терміново звернутися за допомогою до лікарів в травмпункт.

Марія Демчина

Comments are closed.