Три причини одягати світловідбивачі

3 Зазвичай в усіх дорожньо-транспортних пригодах винними вважають тих, хто в момент аварії був за кермом. Однак є чимало випадків, коли водій автомобіля фізично не встигає відреагувати. Тим паче, коли річ йде про пішоходів чи велосипедистів, які у темний час доби не мають на собі світловідбивачів і їх просто не видно на дорозі. Кількість постраждалих від ДТП можна було б зменшити в рази, якби кожен пішохід або ж велосипедист дбав про те, щоб бути помітним на дорозі. Світловідбивачі (флікери) – один із найпростіших способів зберегти своє життя. 4 Отож пропонуємо вам три причин, чому варто носити світловідбиваючі елементи:
  1. Світловідбивачі роблять пішохода помітним у темну пору доби. Для того, аби зманеврувати при швидкості 50 км/год, водієві потрібно 150 метрів. У світлому одязі пішохід стає помітним за 30-75 м, а цього недостатньо для уникнення ДТП. Зі світловідбивачем пішохід стає помітним за 300 м. Таким чином, додаючи світловідбиваючі елементи на одяг, ми на 85% знижуємо шанс потрапити в аварію.
  2. Безпека велосипедистів. Велосипедисти як учасники дорожнього руху особливо потребують бути помітними. Для цього варто використовувати не лише ліхтарики, а й світловідбивачі.
  3. Оригінальна прикраса для одягу. Заохотити дітей одягати флікери можна завдяки їх дизайну. Це може бути браслет, брелок чи наліпка на рюкзак.
Аби допомогти дітям стати більш помітними у сутінках, кампанія «Львів безпечне місто» спільно з «Райффайзен Банком Аваль» розробила та виготовила світловідбиваючі брелоки, які можна вчепити на ранець або замок куртки. Світловідбивачі роздають дітям під час тренінгів у школах. 09ee1d7bd9c9e0be2c994b7ced8b7e48ac75c320f224473e99-pimgpsh_fullsize_distr-copy «Впродовж минулого року під час тренінгів дітям ми роздали 2 тисячі світловідбиваючих браслетів. Цьогоріч починаючи з вересня вже близько тисячі світловідбиваючих брелоків убезпечують малечу», – розповіла Наталія Дятел, керівник кампанії «Львів безпечне місто». Охочих долучитися до реалізації ініціатив, які зроблять дороги міста безпечнішими для діток, запрошують контактувати з командою кампанії «Львів безпечне місто» за номером телефону (067) 208-09-88 або за електронною скринькою safecity.lviv@gmail.com.

Підготувала Лілія Наконечна

Comments are closed.