У Львові завершуються роботи із освітлення пішохідних переходів

У Львові завершуються роботи із освітлення пішохідних переходів. Станом на сьогодні у місті вже освітлюються 277 пішохідних переходів, на стадії завершення ще кілька об’єктів.
Освітлення пішохідних переходів є дуже важливою складовою безпеки руху. Пішохід, наближаючись до переходу, бачить світло автомобільних фар здалеку і помилково вважає, що водій бачить його так само добре. Але насправді, водій не побачить пішохода на зебрі доти, доки його не освітять фари і часом це може бути занадто пізно, щоби встигнути загальмувати та уникнути зіткнення. І саме тому дуже важливо освітлювати самі пішохідні переходи - це заздалегідь привертатиме увагу водіїв та дозволить раніше побачити, що на ньому відбувається.
Львів – перше в Україні місто, яке використовує таку систему освітлення. Як показала практика, це допомагає не лише пішоходам, а й водіям, які вже за 100-200 м бачать перехід. Додатково освітлюють і тротуари поблизу дороги. Всього у Львові вже 277 освітлених переходів. Першочергово освітлюють місця найбільшої концентрації ДТП. До уваги беруть не лише інтенсивність руху автомобілів та пішоходів, але й швидкісний режим. До кінця року у місті планують освітлити ще близько десятка переходів.
Як повідомив начальник відділу капітального ремонту управління інженерного господарства Іван Матківський, роботи зараз завершуються на вул. Городоцькій, вул. Луганській, вул. Зеленій, вул. Шевченка, вул. Хмельницького, вул. Кульпарківській, вул. Сахарова та вул. Пасічній.
Нагадаємо, що стежити за тим, які пішохідні переходи у Львові планують освітлити цьогоріч та за якими адресами, можна за допомогою інтерактивної карти. На карті позначено пішохідні переходи, роботи з освітлення яких вже розпочалися. Карта демонструє розташування пішохідних переходів, роботи з освітлення яких проводилось впродовж 2015 - 2018 років. Жовтими крапочками на карті позначені переходи, роботи на яких завершилися, червоними – роботи на яких тривають.
Ми запрошуємо львів’ян бути активними та небайдужими до питання безпеки на дорозі. Ознайомлюйтесь із картою планованих робіт по освітленню пішохідних переходів, а також подавайте власні пропозиції, адже це наша з Вами безпека!
Повідомити про небезпечні неосвітлені пішохідні переходи можна на електронну скриньку safecity.lviv@gmail.com або на facebook-сторінку, а також за телефоном (032) 297-1000.

Роксоляна Совицька

Comments are closed.