Велобезпека дітей: поради фахівця

Промчати на велосипеді навколо кварталу – мрія вашої дитини, але на вас лежить відповідальність навчити її робити це безпечно. "Велосипед – це транспортний засіб, а не іграшка, і будь-яка дитина, що їде на велосипеді без захисного шолома на голові, піддає себе серйозному ризику", - говорить Майкл Макнін, доктор медицини, голова відділення загальної педіатрії в Клівлендській клінімедіціни, глава відділення загальної педіатрії в Клівлендському клінічному фонді в Огайо, клінічний професор медичної школи університету штату Пенсільванія в Херші і ад’юнкт-професор педіатрії в медичній школі університету штату Огайо в Колумбусі.
Травми голови, пов’язані з їздою на велосипеді, часто бувають досить серйозними, а іноді є причиною смерті. Вісімдесят п’ять відсотків травм голови і вісімдесят вісім відсотків мозкових травм могло б не бути, якщо б діти користувалися захисними шоломами, говорить доктор Макнін.
Більшість нещасних випадків не пов’язані з автомобілями. Якщо ваша дитина може розігнати свій велосипед до швидкості 32 км/год, а більшість дітей здатні на це, падіння на такій швидкості може статися з такою ж силою, як стрибок з триповерхового будинку, вважає доктор Макнін.
Він пропонує наступні поради.
Носіння захисних шоломів
  • Купуйте дитині захисний шолом, перевірений на випробуваннях. Обов’язково перевірте, щоб шолом відповідав стандартам безпеки. Увага! Не дозволяйте дитині користуватися футбольним шоломом або каскою будівельних робітників замість велосипедного шолома. Вони не призначені для того; щоб захистити голову дитини при падінні або зіткненні.
  • Зробіть непорушним правилом носіння захисного шолома під час їзди на велосипеді. Будь-яка дитина, яка їздить на двоколісному велосипеді, повинна надягати шолом. Якщо ваша дитина тільки що почала вчитися їзді на велосипеді, навіть на триколісному або з тимчасовими тренувальними колесами, вимагайте виконання цього правила, поки воно не перетвориться у звичку. Дайте їй зрозуміти, що якщо вона не надягає захисний шолом, їй не дозволяється їзда на велосипеді.
  • Після падіння шолом повинен піддатися перевірці. Якщо ваша дитина впала при катанні на велосипеді, прокладка усередині її шолома може зім’ятися, а це означає, що вона не забезпечить достатнього захисту при наступному падінні.
  • Користуйтеся “дитячими сидіннями” з обережністю. Ні в якому разі не беріть свого малюка з собою при катанні на велосипеді до тих пір, поки йому не виповниться, принаймні, рік, і ви не переконаєтеся, що він вміє сидіти в дитячому сидінні. Діти молодше одного року можуть не володіти достатнім контролем за своїм тілом, щоб їздити з вами безпечно
Увага: всі без винятку діти, що сидять на велосипедному сидінні, повинні також носити велосипедний захисний шолом.
  • Купуйте велосипед, відповідний до зросту вашої дитини. Катання на занадто великому велосипеді небезпечне.
  • Коли ваша дитина навчиться досить добре їздити на велосипеді і захоче кататися на вулиці, навчіть її їздити по правій стороні разом з рештою транспорту.
Крім того, навчіть дитину давати сигнали рукою, розуміти та дотримуватись транспортних знаків.

 Джерело

 

Comments are closed.