Велосипед: корисно і комфортно

 

Фото: Bleep Bloop

Слід любити велосипед хоча б за те, що він не завдає шкоди навколишньому середовищу. І не менш важливо, що він приносить користь нашому здоров'ю. Їзда на велосипеді - досить енерговитратне заняття. Подібні фізичні навантаження сприяють зміцненню м'язів, у тому числі і серцевого м'яза, крім того, покращують дихальні процеси та обмін речовин. А ще велосипед не має вікових обмежень: при правильному розподілі навантаження, таке катання доступне і дітям (починаючи з 6-ти років) і людям похилого віку. Вагаєтеся, чи варто купувати велосипед? Тоді нижче аргументи на користь "так" 🙂 Якщо вас не влаштовує:
 • Погана екологія, в тому числі загазованість повітря вихлопними газами транспорту;
 • Скажений ритм міста, як наслідок нервові перевантаження;
 • Напружений робочий графік;
 • Малорухлива робота "офісного клерка" і т.д.
... тоді обов'язково пересідайте на велосипед! Сучасна людина володіє величезним запасом енергії. Так нумо витрачати цю енергію не на шкоду, а на користь власному здоров'ю!
 1. Почнемо з користі велосипеда для серця і нервової системи. У момент, коли ви крутите педалі свого велосипеда або велотренажера, серцевий м'яз починає скорочуватися інтенсивніше, таким чином, ми "тренуємо" серцевий м'яз, підвищуючи його витривалість. Головне - не перестарайтеся. Розпочинайте з малого. Їзда на велосипеді - найкращий спосіб відволіктися від повсякденних турбот, це чудово впливає на нервову систему і сприяє зменшенню нервової напруги і стресу.
 2. Користь велосипеда для системи дихання. При їзді на велосипеді, дихання більш активне, відбувається певна "вентиляція" легень, кров збагачується киснем. Це, в свою чергу, впливає на працездатність і на пам'ять, бо головний мозок насичується киснем. До того ж, таке активне дихання, знижує ризик легеневих захворювань. Особливо корисне заняття цим видом спорту для курців. Справа в тому, що при активному диханні відбувається їх звільнення від токсинів, що містяться в тютюні.
 3. Користь велосипеда для м'язів ніг. Повірте або перевірте: кращий спосіб підтягнути і привести в норму м'язи сідниць і стегон - це велосипед. Для тих, кому набридли зайві кілограми - велосипед має стати найкращим другом! Зробіть ваші поїздки регулярними, і помітьте різницю. Ще один плюс на користь велосипеда - це боротьба з варикозною хворобою. Їзда на велосипеді надзвичайно корисна людям, які страждають на це захворювання. У момент, коли робите обертальні рухи ногами, натискаючи на педалі, кров значно швидше циркулює по кровоносних судинах, а це позбавляє від тих самих "вузлів застою".
 4. Користь велосипеда для зору. Так, не дивуйтеся. І в цьому аспекті теж є свої плюси. Справа в тім, що нам постійно доводиться "дивитися" на всі боки, фокусуючи свій погляд на можливих перешкодах, а це непогане тренування для м'язів очей, що знижує ризик виникнення короткозорості.
Ну що, переконливо? Звичайно, щоб все це "працювало", слід дотримуватися деяких правил, наприклад:
 • Не сідати "крутити педалі" відразу після їжі;
 • Слідкуйте за появою болю в колінних суглобах , розподіліть навантаження, або поєднуйте їзду і відпочинок;
 • Важливо! Щоб запобігти зневодненню, забезпечте свій організм під час катання достатньою кількістю рідини, іншими словами, візьміть з собою пляшку з мінеральною водою або водою без газу;
 • Слідкуйте за тим, як сидите. Відрегулюйте кермо і сидіння для комфортної їзди;
 • Перевірте гальма;
 • Перед поїздкою "розігрійте" суглоби, наприклад, зробіть кілька присідань.

Джерело

Comments are closed.