Vision Zero або нуль нещасних випадків на вулицях Львова – місія можлива?

Львів активно впроваджує інфраструктурні зміни: проводяться ремонтні роботи, реконструкції вулиць. Є багато проектів, що мають бути реалізовані в найближчі роки, в тому числі за кредитні кошти європейських партнерів. Проте, досить часто при розробці проектів реконструкцій вулиць, проїздів, доріг  не враховується фактор безпеки учасників дорожнього руху, часто відбувається сліпе застосування державних будівельних норм без врахування поведінки людей та без застосування заходів безпеки для водіїв чи пішоходів, що є загальноприйнятими в більшості країн світу. Знизити відсоток нещасних випадків за участі транспорту та пішоходів у Львові до нуля – таке завдання ставить перед собою програма Vision Zero. 
  У Нью-Йорку, в перший рік впровадження Vision Zero, кількість ДТП з летальними випадками та постраждалими скоротилась на 13%, або на 500 ДТП в рік. До слова за 2017 рік у м.Львові відбулося 6697 ДТП, у яких загинули 42 особи та постраждала 1081 особа. Очевидно, місто повинно вжити заходів аби поліпшити цю статистику.
Програма на міському рівні обов’язково повинна включати:
    • застосування аудиту безпеки руху на етапах проектних та будівельних робіт при будівництві та реконструкції вулиць, з метою попередження ДТП зі смертельними наслідками, а також детальний аналізу усіх ДТП з загиблими та травмованими, що стались в місті (відповідальність за ДТП повинні нести не тільки безпосередні учасники, але і проектант, і виконавець будівельних робіт)
    • освітні програми для школярів початкових, середніх та старших класів
    • просвітницька діяльність для водіїв з заходів безпеки
Це дозволить місту в межах наявного фінансування забезпечити більш якісне медичне обслуговування (за рахунок перенаправлення коштів, що зараз витрачаються на лікування учасників ДТП на інші потреби галузі), знизити кримінальну ситуацію в місті, зменшити час, що втрачається мешканцями міста у корках спричинених ДТП, підвищити комфорт міста для життя.

Comments are closed.