Як підготувати велосипед до катання взимку

Велосипед краще використовувати в теплу пору року. Але от що робити завзятим велолюбителям? Звичайно, відмовляти в задоволенні собі не варто, але необхідно дотримуватися рекомендацій і правил, щоб ваші поїздки були комфортними і безпечними.

Готуємо велосипед Це важлива деталь, адже зимова їзда кардинально відрізняється від літньої. І тому слід врахувати всі тонкощі екіпірування «залізного коня». Взимку всі деталі велосипеда зношуються набагато швидше, ніж в теплу пору року. Тому його обслуговування займе значно більше часу.

По-перше, кататися можна тільки при температурі повітря не нижче -15. Врахуйте, що вам доведеться їздити по втрамбованому снігу, а іноді й по льоду, тому краще заздалегідь придбати «правильні» покришки з частими металевими шипами (чотирирядні). Звичайно, на них доведеться неабияк витратитися, зате про свою безпеку ви можете не турбуватися. Є більш бюджетний варіант – покришки з прорідженими металевими шипами (дворядні), але кататися на них по льоду не рекомендуємо.

Ще одна порада – не сильно накачуйте шини взимку, злегка зменшіть тиск, і хід велосипеда по снігу буде легшим. На холодний період ми радимо обладнати велосипед дисковими гідравлічними гальмами на обидва колеса – з ними не страшна ожеледь та іній. Також взимку страждає ланцюг – він швидко іржавіє від снігу, солі та піску, якими щедро посипають дороги. Тому мити і змащувати ланцюг треба раз на 2-3 дні, а то й частіше. Взимку також дістається й перемикачеві передач – в його пружинки легко може потрапити сніг.

Щоб погодні умови менше відбивалося на роботі перемикачів, не забувайте після кожного катання обробити шарнірні з’єднання спеціальним аерозольним мастилом для рухомих деталей (наприклад, такий, як Nanoprotech Anticor Velo), що витісняє з них вологу або аерозольним мастилом з тефлоном. Подбайте також про фари і світловідбивачі, адже в зимовий час темніє рано. В ідеалі слід поставити на кермо велосипеда світлодіодну фару (вона ергономічна і відносно недорога), а ззаду – червоний ліхтар.

Не зайвими будуть також бічні світловідбивачі оранжевого або жовтого кольору на спицях коліс. Зверніть також увагу на те, що пластикові деталі на морозі стають більш крихкими – акуратно сідайте на велосипед, щоб не зачепити «крило», також поставте додаткові кріплення на насос, щоб випадково не втратити його по дорозі.

Обираємо правильний одяг

Головне правило зимової велоїзди – багатошаровість одягу. При цьому речі повинні добре відводити вологу від тіла і не продуватися. Ідеальний варіант екіпірування: нижній шар – натільна термобілизна, середній – велосипедна форма (підійде гольф або реглана у флісовій байці) і верхній – непродувна куртка, бажано мембранна. Не забудьте одіти під шолом головний убір. Для цієї мети ідеально підійде балаклава або бафф на флісі. Про руки теж варто подбати.

Спеціальні велосипедні рукавички легко можна замінити звичайними довгими спортивними гірськолижними віндстоперами, ну а якщо немає і їх, тоді згодяться дві пари звичайних – вовняні тонкі знизу і більш щільні зверху. Непоганим зимовим взуттям для подорожей на велосипеді є спеціальні контактні черевики. Багато досвідчених велосипедистів, правда, нарікають на те, що вони не підходять для занадто холодних зим, але в останні роки в Україні такі зустрічаються все частіше. Якщо ж холод серйозно дошкуляє, тоді доведеться подбати про USB-устилки з підігрівом або спеціальні хімічні одноразові (їх ще можуть називати «теплоїд»). Правда коштує така річ недешево, зате ноги будуть завжди в теплі.

Плануємо, де кататися

Ідеальна дорога для зимових катань на велосипеді – утрамбований сніг або сухий розчищений асфальт. Комфортно пересуватися по снігу можна тільки, якщо його намело небагато – не більше 10 см. Найкраще місце для прогулянок на велосипеді взимку – доріжки в парках. Поїздок по проїжджій частині краще уникати – це може бути небезпечно. Особливо слід сторонитися зупинок громадського транспорту – від частих гальмувань автобусів, тролейбусів і маршруток, там може бути дуже слизько. Також по можливості уникайте різких гальмувань і великої швидкості, особливо на поворотах.

Як бачите, зимові прогулянки на велосипеді не для всіх, оскільки обмежень куди більше, ніж в теплі пори року, та й доведеться істотно витратитися на правильне екіпірування, щоб спокійно їздити по засніженому місту. Але якщо свого життя без велосипеда ви не уявляєте, тоді всі складнощі здадуться вам просто дрібницями.

Comments are closed.