Як правильно обрати “безпечну” педаль до велосипеда

Фото: Pinterest

Педалі - дуже важлива частина велосипеда, особливо якщо ви займаєтеся велоспортом професійно. Щоб знизити загальну вартість, виробники найчастіше ставлять найдешевші і незручні педалі, які підходять лише для катання по місту. Щоб правильно вибрати педаль, потрібно розуміти, чим вони відрізняються. 

  • При виборі педалі врахуйте, в якому взутті ви будете їздити найчастіше. Для використання звичайного взуття, в тому числі черевик або кросівок, підходять платформні педалі, а для веловзуття потрібні спеціальні контактні педалі.
  • Щоб їздити на міському велосипеді по шосе або хорошій дорозі, вибирайте педалі для прогулянок. Вони мають корпус із пластику, взуття фіксується досить добре завдяки гумовим накладкам. Такі педалі не вимагають спеціальних навичок їзди, проте не дають розвинути велику швидкість і часто погано тримають ногу.
  • Для екстремальних видів їзди купите платформні педалі з потужними шипами або контактні, обладнані допоміжної платформою. Врахуйте, що при використанні педалей з шипами необхідно надягати захист для ніг, інакше можна отримати травми.
  • Контактні педалі для велосипеда, які передбачають використання спеціального веловзуття, вибирайте для шосейних велосипедів - крос-кантрі, даунхілу, тріалу, туризму. На підошві веловзуття є спеціальний шип, він міцно фіксується з педаллю. У той же час зняти ногу легко - достатньо зробити рух стопою в сторону. Завдяки цьому навантаження на коліна під час їзди зменшується, долати перешкоди стає легко.
  • Щоб мати можливість їздити на своєму велосипеді по місту і в той же час займатися екстремальними видами спорту, придбайте комбіновану модель педалі. Ці педалі мають звичайну платформу, а ще - контактний механізм. Завдяки цьому можна вибирати тип взуття, проте швидкість їзди зменшується.
  • Якщо в цілому велосипедні педалі вас влаштовують, але не вистачає фіксації, спробуйте встановити на них  ремінці, якими ногу можна пристебнути до педалі. Завдяки такому пристосуванню, на педаль можна не тільки натискати, а й підтягувати її вгору, це перевага коли їдете по грузлому грунту або гірській місцевості.

Джерело

Comments are closed.