Юні, амбітні та… подекуди безстрашні: як підлітки водять автівки

Ні для кого не секрет, що підростаюче покоління – це люди, сповнені бажань, ідей та амбіцій. Їм рідко сидиться на місці, натомість вони завжди прагнуть освоїти все й одразу. Серед їхніх помітних бажань – навчитися водити машину. Їм здається, що це додасть впевненості. Батьки ж по-різному до цього ставляться: хтось готовий виконати підліткову забаганку, а хтось з обережністю просить з цим зачекати. Статистика про підлітків у ролі водіїв – доволі сумна. Часом батьки навіть не здогадуються, що діти беруть їхні машини без дозволу. Або ж дозволяють їм водити без відповідних на це документів. Наслідки бувають страшними, а іноді й фатальними. Ми відібрали для батьків і їхніх тінейджерів найважливіше, що стосується присутності останніх за кермом автомобіля. Візьміть на замітку, покажіть своїм батькам/дітям, розкажіть друзям, аби не погіршувати і без того зовсім не веселі статистичні дані:
  1. Більше 40% батьків не знають, що автокатастрофи є вбивцею №1 для підлітків.
  2. 54% батьків хочуть супроводжувати своїх дітей під час їзди до того періоду, як ті отримають документи на самостійне водіння.
  3. 55% підлітків кажуть, що вони хочуть, аби батьки проводили з ними більше часу, навчаючи їх водінню, особливо в небезпечних умовах.
  4. 32% підлітків-водіїв (віком від 15 до 20 років), які загинули в мотокатастрофах, були на підпитку.
  5. Половина смертей тінейджерів в мотокатастрофах відбувається в період з 15 год. і до середини ночі.
  6. Більше 74 тис. молодих людей помирає або отримує поранення кожного року через те, що не пристібає паски безпеки.
  7. 2/3 смертей підлітків-пасажирів трапляються в автокатастрофах за участі водія-підлітка.
  8. 53% порушень правил дорожнього руху підлітками – це перевищення швидкості.
Летальний кінець у результаті автомобільних аварій стоїть на першому місці у списку причин підліткової смертності. Тому батькам варто закцентувати на цій проблемі свою увагу та стати для дітей авторитетами: якщо ви покажете, що самі вміло та обережно кермуєте, навчите підлітків їздити зосереджено, не відволікатися під час водіння на гаджети, тим паче не вживати алкогольних напоїв за кермом – ви вже на півшляху до уникнення подібних катастроф у майбутньому.

Comments are closed.