Збільшення кількості велодоріжок врятує життя понад 10 000 європейців

Розширення велосипедної інфраструктури в європейських містах може щороку запобігти 10 000 передчасних смертей.

До такого висновку дійшли в Барселонському інституті глобального здоров’я, повідомляє сайт Citylab. У дослідженні співробітники інституту намагались оцінити зв’язок між популярністю подорожі на велосипеді та смертністю.

Якщо взяти за приклад Лондон, в якому 24,7% всіх подорожей здійснюється на велосипеді, то було виявлено, що кожного року 1210 особи помирають передчасною смертю.
Покращення велосипедної інфраструктури може зменшити смертність у місті за трьома ключовими чинниками: якість повітря, здоров’я населення та зіткнення. Облаштування нових велосипедних доріжок заохочуює людей вибирати інші форми переміщення, крім ходьби, та збільшує їхню фізичну активність. Окрім цього, скорочується обсяг викидів парникових газів. Зменшується й кількість автотранспорту, що впливає на зменшення кількості зіткнень.
Варто зауважити, що межа у 25% не є максимальною — Копенгаген та Амстердам давно подолали її. Проте 25% дозволяють містам зосередити увагу на інших заходах: зокрема, заборона автомобілів у місті або суттєве зменшення дорожнього простору, відведеного для них.
Щодо Львова, то цього року мережа велодоріжок у Львові може досягти 120 кілометрів протяжності.
«Ми створюємо нову мережу, намагаємося зробити пересування велосипедом у Львові зручнішим. Цього року плануємо будувати якісні велодоріжки.  Якщо ми збудуємо велодоріжки на Княгині Ольги та Чорновола, то продовжимо нашу мережу до 120 кілометрів та сполучимо велосипедну трасу на Брюховичі з центром міста. Але ще треба багато працювати. Проектувати ці доріжки Інститут просторового розвитку планує 2018 року», – зазначив Олег Шмід, керівник ЛКП «Інститут просторового розвитку».
  Також є готові проекти реконструкції вулиць Богдана Хмельницького, Мазепи, Грінченка, де передбачені й велодоріжки. Окрім того, планують продовжити будівництво велодоріжки на вулиці Сихівській.  

Джерело: hmarochos.kiev.ua, tvoemisto.tv

Comments are closed.