Катаючись на велосипеді, ми відчуваємо себе вільними і мобільними: легко дістатися в будь-який куточок міста, відкривати для себе безліч цікавих місць, про які досі не знав, підтримувати організм в тонусі, а також розвивати у собі уважність та реакцію. То ж чому ми відмовляємося від такого зручного транспорту? Про велопоїздки ми поспілкувались з Ігорем, журналістом, а також велосипедистом із великим стажем.
- Ігоре, розкажи, як правильно обрати та спланувати веломаршрут?
Варто розрахувати свої сили відповідно до дороги – кількості кілометрів, підйомів, якості доріг (польова, асфальтова, з ямами чи без). Зазвичай маршрути обирають по цікавих місцях, коли один із учасників уже знає дорогу. Часто складають маршрути в спеціальних електронних додатках, на зразок Googlemaps. Іноді подорож передбачає переїзд до якогось місця електричкою, а вже звідти веломандрівку до обраного місця.
- Який твій найдовший веломаршрут?
Близько 100 км від Славського до Трускавця, через Сколе, Східницю та навколишні села.
- Як підготуватися до велопоїздки?
Перш за все, необхідно перевірити технічний стан велосипеда – змастити ланцюг, перевірити чи накачані колеса. Взяти латки і ключі для можливого ремонту в дорозі. І не забути одягнутися відповідно до погоди.
- Що слід брати з собою у тривалу велоподорож?
Канапки, бо зголоднієш

А ще воду або краще спеціальний коктейль ізотоніків. Одяг, аби не надто зіпріти і, водночас, не простудитися. Особливо слід берегти коліна, аби не мерзли в холодну пору та не обвітрювало, коли зіпрієш. Мінімальну аптечку на випадок падіння. Набір відповідних ключів мультитул, латки для камер або запасні камери, рідину для цепки.
- Чи варто кататися на велосипеді взимку? Чи сам катаєшся в холодну пору?
Сам катаюся доки немає льоду на дорозі. До температури -2 – -3. Взимку лише раз катався по снігу – не надто комфортно.
- На твою думку, що важливо знати перед тим, як виїжджати на дорогу взимку?
Знаю, що від солі на дорогах, різниці температур тощо – зношуються деталі. Гальма мають бути надійні, вміння керувати по небезпечним ділянкам, шини варто змінити, з одягу – мерзнуть кінцівки, пальці рук, хоча загалом може бути навіть жарко через активність дій. Вдвічі обережнішим варто бути в цей час на дорозі, а якщо є можливість, то старатися їздити там, де менше авто. Варто пам’ятати також, що восени і взимку швидко темніє, тому має бути справне освітлення на велосипеді та світловідбивачі.
П.С. Дуже велике прохання до львів’ян не ходити без потреби велодоріжками. Розумію, якщо поруч розбомблений хідник, калюжа завбільжки кратер чи дитина в колясці, яка розбудиться від їзди по порипаному хіднику, але у 90% ходять люди, які спокійно можуть йти по хіднику.